Płaszcz Alice

  • szt.
  • 49,99 zł 39,90 zł / szt.

OPIS PRODUKTU

W oparciu o wykrój „Płaszcz Alice” uszyjesz płaszcz, którego fason jest ponadczasowy i odpowiedni do każdej sylwetki kobiecej.
Jest to płaszcz zakładany, wiązany, prosty, dość luźny i z szalowym kołnierzem. Rękawy w tym płaszczu są wszywane niżej i zwężają się ku dołowi. Płaszcz posiada naszywane kieszenie. Z uwagi na luźną formę płaszcza – do szycia nadają się tkaniny miękkie, dobrze układające się.
Płaszcz na zdjęciu uszyty jest z ciepłej, miękkiej tkaniny buckle jako płaszcz zimowy. Szalowy kołnierz, sposób zamykania i wiązania płaszcza, nieco luźniejszy krój, opadające rękawy – wszystko to przydaje sylwetce odrobinę uroczej nonszalancji – zawsze modnej.
Jeżeli natomiast do uszycia płaszcza użyjesz cieńszej tkaniny np. cienkiej wełny, różnego rodzaju dzianin to otrzymamy płaszcz wiosenny. Co więcej – wybierając odpowiednią tkaninę – wykrój płaszcza Alice posłużyć może do uszycia… szlafroka!:).

 

Wykrój jest w formie papierowej. 

 

REKOMENDACJE MATERIAŁOWE

Miękkie i grube tkaniny i dzianiny płaszczowe, grube dzianiny swetrowe i dresowe, flausz, boucle, wełniane lub mieszane.

 

ILE MATERIAŁU POTRZEBUJESZ:

Długość za kolano – 370 cm
Długość nad kolano – 320 cm
(przy szerokości belki 140 cm

 
Czas wykonania Średni 
Poziom trudności Łatwy
Rozmiar 34, 36, 38, 40, 42, 44,46 
Forma Wykrój drukowany