Uszyj sobie bieliznę - niezbędne akcesoria dostępne w Miękkie

Uszyj sobie bieliznę - niezbędne akcesoria dostępne w Miękkie

2

Może się wydawać, że szycie bielizny jest czynnością skomplikowaną i wymagającą jakichś szczególnych umiejętności czy wysoce wyspecjalizowanego sprzętu. Nic bardziej mylnego! Bieliznę, zarówno majtki, jak i wszelkie rodzaje biustonoszy z powodzeniem uszyjesz w domowym zaciszu na maszynie do szycia, z której zwykle korzystasz. Ważne, by miała w swoich ustawieniach ścieg zygzak, który będzie odpowiednio pracował z elastycznymi materiałami i gumami, które wykorzystasz do uszycia danego projektu.

Szycie bielizny - od czego zacząć?

Jeśli jesteś osobą początkującą i chciałabyś spróbować uszyć swój pierwszy bieliźniany projekt, a jednocześnie czujesz się nieco zagubiona i nie wiesz, jak skompletować wszelkie potrzebne do jego wykonania rzeczy, z pomocą przyjdą ci nasze zestawy w pudełkach. Zestaw do uszycia braletu Rose lub Dalia oraz zestaw do szycia majtek z wysokim stanem Jasmine to doskonałe propozycje, by zacząć swoją przygodę z szyciem bielizny. Co zatem w nich znajdziesz?

Każde pudełko zawiera wykrój na konkretny element bielizny wydrukowany na arkuszu A1 na grubym papierze, który zniesie niejedno składanie i rozkładanie. Jego zaletą jest to, że nie trzeba go sklejać, a odpowiedni rozmiar możesz wyciąć bezpośrednio z arkusza lub go skopiować. Rozmiarówka majtek to przedział rozmiarów od XS do XL, zaś wykroje braletów zostały przygotowane na obwody od 65 do 85 cm i miseczki nawet do rozmiaru F (w przypadku dwóch najmniejszych obwodów). Do wykroju dołączona jest dokładna instrukcja szycia. W zależności od tego, które pudełko wybierzesz, otrzymasz także zestaw materiałów i akcesoriów niezbędnych do uszycia danej rzeczy w ilości odpowiedniej dla największego rozmiaru. W przypadku majtek będą to więc mikrofibra, koronka, jersey oraz komplet gum, zaś w przypadku braletów koronka lub koronka i siatka bieliźniana miękka, zestaw gum, kółka i regulatory, a także zapięcie na haftki. Dodatkowo będziesz potrzebować nici uniwersalnych w odpowiednim kolorze oraz igły stretch lub super stretch (dostaniesz ją w naszym sklepie). Tak przygotowana, możesz rozpocząć swoją przygodę z szyciem bielizny.

bielizna-wykroj-szyciebielizny-miekkie-bieliznawmiekkie-undewear-szycie-krawiectwo

Jakie informacje znajdziesz w instrukcji szycia?

Instrukcja szycia ze zdjęciami kolejnych etapów krok po kroku poprowadzi cię przez cały proces szycia majtek lub braletu. Dowiesz się z niej, jak dobrać dla siebie odpowiedni rozmiar majtek i jak zmierzyć się, by wybrać odpowiedni rozmiar biustonosza. W instrukcji znajdziesz również wskazówki na temat odpowiedniego ustalenia zapasów na szwy i ich rozmieszczenia w formie graficznej. To ważna podpowiedź, ponieważ w szyciu bielizny o ich szerokości i dodaniu lub nie decydują zarówno elementy wykończenia, jak i szerokości ściegów, których będziesz używać do szycia. Kolejne kroki przeprowadzą cię przez ułożenie odpowiednich elementów wykroju na materiałach, a w końcu samo szycie. Tu zaś otrzymasz szczegółowe informacje, których ściegów i o jakich parametrach użyć na konkretnych etapach szycia.

Dlaczego jednak w instrukcjach nie ma informacji na temat długości gumy obszywkowej czy łamanej do wszycia w konkretne miejsce dla poszczególnych rozmiarów? Dlatego, że to dość indywidualna kwestia, w dużej mierze zależna także od upodobań. W przypadku majtek na długość gumy obszywkowej będzie wpływać między innymi obwód ud, zaś wielkość miseczki będzie determinować długość gumy w bralecie. Guma łamana w majtkach zaś będzie miała inną długość w zależności od tego, czy wybierzesz wersję z wysokim czy obniżonym stanem.

fiszbiny-gorset-szyciebielizny-miekkie

Wybrany fason przypadł ci do gustu? Może uszyjesz kolejny?

Jeżeli okaże się, że złapałaś bakcyla i chcesz uszyć kolejny egzemplarz majtek czy braletu, nie musisz ponownie kupować całego zestawu w pudełku. W końcu wykrój oraz instrukcję już masz. Wówczas zerknij na wykaz potrzebnych materiałów i akcesoriów, a następnie do zakładki BIELIZNA - zrób to sama! Tu znajdziesz wszystkie niezbędne artykuły potrzebne do realizacji kolejnych bieliźnianych projektów - mikrofibrę, kolorowe koronki, dwa rodzaje siatki, a także kółka, regulatory w różnych rozmiarach, zapięcia w trzech szerokościach czy wszelkie rodzaje gum bieliźnianych. A także ozdobne kokardki, którymi możesz wykończyć swój projekt.

W sklepie Miękkie oprócz zestawów i artykułów do szycia braletów i majtek wprowadziliśmy do sprzedaży także niezbędne akcesoria do szycia biustonoszy czy gorsetów, czyli bielizny podtrzymującej i modelującej. Znajdziesz więc tutaj takie dodatki jak fiszbiny do szycia różnych rodzajów miseczek, tunele gorseciarskie czy zaczepy do ramiączek.

miekkie-bielizna-akcesoriabielizniance-akcesoriadoszyciabielizny-majtki-figi-bralet

Czy można kupić sam wykrój na bieliznę?

Tak! Nasza oferta to nie tylko pełne zestawy w pudełkach oraz materiały i akcesoria, ale także wykroje na poszczególne elementy bielizny w wersji elektronicznej (PDF). Po zakupie i opłaceniu zamówienia otrzymasz wiadomość z linkiem do wykroju w formacie A4 do pobrania i wydrukowania na domowej drukarce. Dostaniesz także PDF ze szczegółową instrukcją oraz zdjęciami ilustrującymi cały proces szycia.

bielizna-wykrój-bralet-figi-majtki-miekkie-bieliznawmiekkie-szyciebielizny

Bielizna w Miękkie - podsumowanie

BIELIZNA - zrób to sama! to nowa kategoria materiałów i dodatków w sklepie Miękkie, stworzona po to, byś mogła kompleksowo zadbać o całą swoją garderobę. Znajdziesz tu niezbędne artykuły do uszycia miękkiej i wygodnej bielizny, a także wszystkie przydatne akcesoria do bardziej zaawansowanych projektów. Co więcej - w ofercie mamy dostępne wykroje PDF, a także całe sety bieliźniane zamknięte pudełkach. To także świetna propozycja na prezent dla szyjącej koleżanki czy siostry.

Bielizna to dział, który chcemy sukcesywnie rozwijać i uzupełniać o kolejne artykuły. Niebawem oferta sklepu zostanie uzupełniona o nowe kolory koronek, dodatki, a także wykroje na kolejne projekty. Niezależnie od tego, czy masz już doświadczenie w szyciu bielizny, czy chcesz dopiero postawić swoje pierwsze kroki na tym polu, mamy nadzieję, że sprostamy twoim oczekiwaniom i znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz do realizacji swoich bieliźnianych projektów.

 

@Copywrite by Katarzyna Mazurek