Prosty golf z dzianiny swetrowej

Prosty golf z dzianiny swetrowej

2

W tym sezonie jesiennym Miękkie również nie zawiodło, jeśli chodzi o wybór dzianin swetrowych. Piękne sploty i klasyczne stonowane kolory oraz bardzo dobry skład - wyróżniają tegoroczną swetrową kolekcję. Każda z dzianin swetrowych od Miękkie ma w tym roku minimum 50% zawartość wiskozy.

Bardzo miękka i milutka w noszeniu dzianina w klasyczny wąski prążek idealnie nadaje się na dopasowany golf, który będzie dzisiejszą inspiracją :)

 

 

Kiedy zobaczyłam kolekcję dzianin swetrowych od MIĘKKE byłam zachwycona. Wszystkie rodzaje swetrówek bardzo mi się spodobały i ciężko było wybrać coś, z czego uszyję golf, o którym od dawna myślałam :P

Ostatecznie wybrałam splot w klasyczny, wąski prążek i klasyczną czerń, bo warto mieć w szafie proste,  klasyczne ubrania w podstawowych kolorach :)

Wykrój w którym się zakochałam i miałam kupiony od dawna jest golf GEORGIA autorstwa Mimi G Style. Jest zdecydowanie wart prawie 10$, które trzeba za niego zapłacić, bo jest świetnie przygotowany oraz opisany.

To jeden z tych wykrojów, z którymi wiesz, że nic nie może pójść nie tak ;)

Zrzut ekranu pochodzi ze strony https://mimi-g-style-inc.myshopify.com/collections/digital-patterns/products/the-georgia

Zrzut ekranu pochodzi ze strony https://mimi-g-style-inc.myshopify.com/collections/digital-patterns/products/the-georgia

 

Jak napisałam wyżej, wykrój jest dopracowany w każdym szczególe i szyje się go naprawdę przyjemnie, a z całością poradzi sobie nawet osoba początkująca. Ja zrezygnowałam z falbanek przy rękawach, bo nie lubię takich dodatków, stawiam na absolutną prostotę.

 Nici, których używam do szycia bardzo elastycznych materiałów, odkąd tylko pojawiły się w ofercie Miękkie, to nici marki Mettler/Amann, ich nazwa SERAFLEX i są naprawdę genialne!

Są rozciągliwe i świetnie sprawdzają się przy szyciu dzianin swetrowych, ale wypróbowałam je również przy szyciu lycry i też był to strzał w dziesiątkę.

Jeśli szyjecie dużo elastycznych materiałów koniecznie się w nie zaopatrzcie, bo naprawdę warto.

 

Moje odczucia z szycia dzianiny swetrowej są jak najbardziej pozytywne.

Krojenie to przyjemność, nic się nie brudzi, dzianina nie strzępi się. Nie miałam żadnych, najmniejszych problemów z szyciem oraz ustawieniem maszyn, tak aby szwy były ładne i estetyczne. 

Zawsze ustawiam overlock i maszynę domową do każdego rodzaju szytego materiału, próbuję z ustawieniami na skrawkach do momentu, aż jestem zadowolona z jakości szwów :)

Samego szycia nie dokumentowałam dokładnie, bo opis wykroju Mimi G jest przygotowany fenomenalnie i nie sposób go nie zrozumieć.

Wspomnę tylko o rękawach, bo na to zawsze zwracam uwagę. Trzeba pamiętać, że w większości przypadków rękawy nie mają równej główki i musimy zwrócić uwagę przy wszywaniu ich, żeby tam, gdzie główka jest bardziej wcięta wszyć do przodu bluzki, a tam, gdzie bardziej "zabudowana" do tyłu.

Jeśli chodzi o podłożenie tej dzianiny swetrowej, to również nie stanowiło to żadnego problemu, Wszystko zrobiłam bardzo szybko i sprawnie ;)

 

Szycie tego golfu to była czysta przyjemność.

Dzianina jest piękna, bardzo miła dla skóry i świetnie się w niej czuję. Zostało mi jeszcze trochę i zamierzam to wykorzystać na czapki i kominy jesienno/zimowe, bo materiał świetnie się do tego nada, oczywiście inspiracją również się podzielę :)

 

A tak prezentuje się mój prosty golf BASIC  z Miękkiej dzianiny swetrowej :)

 

 

 

 

Jeśli chcecie zgłębić jakiś temat, bądź coś szczególnie Was interesuje, piszcie w komentarzach bądź w grupie Miękkie Unimaginable Fabrics na Facebooku, a ja postaram się przygotować jakiś ciekawy artykuł na dany temat :)

 

 

© Copyright by Katarzyna Sroka