Szyfon – idealny także na jesienno-zimowe stylizacje

Szyfon – idealny także na jesienno-zimowe stylizacje

2

Szyfon to cienka tkanina, która najczęściej kojarzy nam się z letnimi, zwiewnymi stylizacjami. Jednak print, który pojawił się w Miękkie jednoznacznie nawiązywał do jesiennych barw… Postanowiłam zatem uszyć z niego jesienną stylizację! Wykorzystałam do tego niecały 1 mb szyfonu oraz 0,6 mb podszewki.

Co zrobić, aby cienka tkanina – jak szyfon czy wiskoza - nadawała się na chłodniejsze dni?

Kluczem są dodatki! Do spódnicy z szyfonu warto ubrać ciepłe rajstopy i wysokie kozaki. Często do takich stylizacji ubieram także dłuższy kardigan. Chłodniejsze dni nie muszą kojarzyć się tylko z grubymi swetrami i spodniami – ubieranie warstwowe to świetny sposób na wykorzystanie lżejszych tkanin jesienią czy zimą.

Na co zwrócić uwagę przy szyciu szyfonu?

Szyfon jest bardzo delikatną tkaniną i przy szyciu należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim podczas krojenia warto rozłożyć tkaninę na podłodze – krojenie będzie wówczas łatwiejsze, bowiem tkanina nie będzie się ześlizgiwać z blatu. Podczas szycia należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej igły (do szycia cienki tkanin) oraz nici (ważne, aby nie była za gruba). Swoją spódnicę wykończyłam na owerlocku ściegiem typu mereżka – dzięki temu dół ładnie faluje. Jeśli posiadacie owerlocka i szukacie szpulek nici, które nie zajmą Wam dużo miejsca w pracowni – wybierzcie nici owelockowe Belfil. Na szpulce mają 1000 m, zatem łatwiej je przechować w domowej pracowni krawieckiej.

 

© Copyright by Sylwia Synowiec