Muślin bawełniany - szybka bluzka bez wykroju

Muślin bawełniany - szybka bluzka bez wykroju

2

Muślin bawełniany to naprawdę cudowny materiał. Nosi się świetnie, jest mega miły dla naszej skóry i przede wszystkim świetnie oddycha. 

Bawełniany, haftowany muślin od Miękkie robi spore wrażenie, piękne, delikatne wzorki i głęboki, nasycony, morski kolor.

W sklepie znajdziecie wybór pomiędzy klasycznym, gładkim muślinem bawełnianym, a tym haftowanym.

Na początek przypomnę trochę o tym, czym jest bawełniany muślin i jakie są jego najważniejsze właściwości.

Muślin – poznaj materiał o cudownych właściwościach

Muślin bawełniany to wyjątkowo lekka i zwiewna tkanina. Jego cechą charakterystyczną jest delikatnie karbowana faktura – to sprawia, że materiał ten ma właściwości oddychające. Właśnie dlatego muślin najczęściej wybierany jest na letnie ubrania, zwiewne sukienki, czy cieniutkie bluzeczki.

Z bawełnianego muślinu uszyjesz jednak nie tylko wspaniałe ubrania do wiosennej i letniej garderoby. Tkanina ta może być wykorzystywana na otulacze i akcesoria dla najmłodszych. Równie dobrze sprawdzi się jako miękki i delikatny… ręcznik do twarzy! Dzięki subtelnej strukturze nie podrażnia bowiem naskórka!

Muślin znajdujący się w asortymencie naszego sklepu internetowego wykonany jest z naturalnej, wysokojakościowej bawełny. Przez długi czas zachowuje swoje właściwości i nie zniekształca się pod wpływem prania. Trwałe barwniki sprawiają, że kolory są trwałe oraz wyraziste przez długi czas!

Do szycia użyłam świetnych jakościowo, dostępnych w Miękkie nici

SILK-FINISH COTTON Mettler/Amann

A tu chciałam jeszcze z bliska pokazać przepiękny, drobny haft na materiale.

Kiedyś szyłam już koszulę ze stójką z jednego z bawełnianych muślinów z nadrukiem, dostępnych wtedy w Miękkie. TUTORIAL znajdziesz TUTAJ.

Ponieważ od jakiegoś czasu bardziej bawię się szyciem, bo sprawia mi to frajdę, tym razem postawiłam na mega prostą, krótką bluzkę z bardzo szerokimi rękawami.

Bluzka jest tak prosta, że nie trzeba do jej wykonania żadnego szablonu ani wykroju.

Żeby ją uszyć trzeba mieć metr bieżący tkaniny.

Na początek wyznaczamy środek, gdzie będzie otwór na głowę.

Otwór trzeba wyciąć na środku i wykończyć obłożeniem.

Obłożenie wykończyłam na brzegach zwykłym zygzakiem, ale oczywiście można to zrobić jeszcze bardziej estetycznie na overlocku

 

Teraz, żeby powstała bluzka wystarczy złożyć materiał na pół wzdłuż dłuższego boku i zszyć na dole odcinki z obu stron. Ponieważ brzegi muślinu są ciekawie wykończone, nie podkładałam ich, a zostawiłam "naturalne wykończenie" brzegów w rękawach.

Materiał, który złożymy trzeba również przyciąć, bo złożony nie powinien być za długi. Powinna to być długość ok. 30-35 cm.

Ja dół zawinęłam na dwa razy i podłożyłam, potem przeszyłam dwa odcinki, ale najprościej i najszybciej będzie zszyć dwa odcinki i brzegi wykończyć overlockiem. Na koniec wystarczy przestębnować dolny otwór, aby brzegi zawijały się do wewnątrz.

I tyle...bluzka jest już gotowa...Wystarczy wszystko wyprasować i voila :)

A tak prezentuje się całość, trzeba przyznać, że forma bluzki choć prosta jest naprawdę ciekawa :)