Prostota z fantazją - recenzja książki Tilly Walnes STRETCH!

Prostota z fantazją - recenzja książki Tilly Walnes STRETCH!

2

Polish: 

Kiedy dostałam książkę Tilly STRETCH! MAKE YOURSELF COMFORTABLE SEWING WITH KNIT FABRICS nie ukrywam, że podskoczyłam z radości. Bardzo byłam ciekawa tej pozycji tym bardziej, że na polskim rynku nie znalazłam nic co w pełni usatysfakcjonowało by mnie w kwestii wprowadzenia do szycia dzianin. Jest tyle mitów jakie narosło wokół szycia z dzianin, że znając bloga Tilly i jej podejście do szycia miałam nadzieję, że ona może naprawdę napisać fajna książkę w tym temacie. Miałam też na oku przynajmniej dwa wykroje z tej książki, więc tym bardziej byłam jej bardzo ciekawa.

Po takiej dedykacji, nie mogłam być bardziej zmotywowana do pracy. :)

Krótko o samej Tilly. Jest ona jedną z bardziej znanych szyciowych blogerek brytyjskich. Prowadzi bloga Tilly and the buttons na którym możecie przeczytać o szyciu, kupić wykroje projektowane przez Tilly albo jej książki. Tilly zaczęła szyć dopiero osiem lat temu, to naprawdę niewiele patrząc na to co udało się jej osiągnać w tej dziedzinie. W ciągu kilku lat założyła bloga, studiowała projektowanie wzorów i profesjonalne techniki szycia w London College of Fashion i wciąż marzyła o szyciu, szyciu, szyciu.

Po wyprowadzeniu do sprzedaży pierwszych wzorów i podpisaniu pierwszego kontraktu, Tilly rzuciła pracę w świecie filmu, aby skupić się na firmie w pełnym wymiarze godzin. Otrzymała też nagrodę HRH British Made od księcia Yorku, w kategorii kreatywnych startapów. Obecnie Tilly pracuje w uroczym studiu w południowym Londynie i szyje, szyje i szyje :)

Ostatnia książka jaką napisała Tilly to właśnie STRECHT! czyli pozycja idealnie pasująca do asortymentu Miekkie :) bo pomaga ona od podstaw zrozumieć szycie z dzianin.

Książka podzielona jest na kilka działów.

  • w prowadzenie do szycia dzianin
  • przydatne techniki szycia dzianin na maszynie i overloku
  • instrukcje szycia załączonych wzorów ( jest ich 6)
  • różne opcje wykorzystania wykrojów, dzięki temu z jednego wykroju możemy uszyć kilka różnych rzeczy
  • karty z wykrojami

Książka, w bardzo jasny sposób pokazuje różne wykorzystanie tych samych wykrojów. Pozawala to stworzyć naprawdę fajną podstawową szafę ubrań tzw capsule wardrobe.

Instrukcje pisane w języku angielskim, są bardzo czytelne, opatrzone wieloma zdjęciami. Naprawdę łatwo jest zrozumieć jak uszyć daną rzecz, nawet osobie nie znającej dobrze angielskiego. Dodatkowym atutem są karty z wykrojami. Każdy wykrój opracowany jest w 8 rozmiarach. Trzeba się wymierzyć, podpowiem jednak, że ja nosząc europejski rozmiar 36 z tej książki szyłam rozmiar 3. Karty z wykrojami są bardzo przejrzyste, co na pewno ułatwi odrysowywanie wykrojów osobom początkującym.

Podsumowując, książka jest świetną pozycją dla dopiero zaczynających swoją przygodę z szyciem dzianin. Myślę jednak, że nawet zaawansowane osoby znajdą w niej coś dla siebie. Ja znalazłam i jestem zachwycona. Dawno nie miałam takiej przyjemności z szycia.

Szczerze Wam ją polecam, a razem z dzianinami z Miekkie stanowi ona świetny i zgrany duet. Książkę kupicie za 22.50 funty na stronie Tilly.

Od czego ja zaczęłam szycie :)

Od sukienki która mnie osobiście oczarowała. Model FREYA wykończona falbanką. Z wykroju tego możecie zrobić również bluzkę i sukienkę z golfem, bardzo podobną do mojej sukienki z dzianiny w prążek o której pisałam TU

Jaki efekt osiągnęłam? Ja jestem zachwycona. Wieczorny spacer nad Wisłą okazał się idealną okazją do sprawdzenia sukienki. Czuję się w niej znakomicie, a jak wyglądam oceńcie sami.

Zrobiłam mały błąd i nie pokazałam na zdjęciach tłu sukienki. Ozdobna falbana biegnie do koła dekoltu i z przodu i z tyłu. Stanowi to piękny detal, w połączeniu z jersejem 200g w kolorze bakłażana, moim zdaniem wygląda to obłędnie. Musicie mi uwierzyć jednak na słowo, a to są chyba jedyne zdjęcia gdzie widać, że falbana z przodu przechodzi na tył.

SUKIENKA

Był to koszt 43,52 zł

Taka prosta sukienka, a ten detal, ten kolor... Ach te wiosenne wieczory jeszcze nie raz w niej wystąpię :D

i nie tylko w niej, bo nie jest to jedyna rzecz jaką uszyłam z tej książki. Ciekawi, co jeszcze wpadło mi w oko?

Miłego weekendu Wam życzę <3

 

© Copyright by Aga Pyl