Świąteczne choinki - czyli co zrobić z małych kawałków materiału

Świąteczne choinki - czyli co zrobić z małych kawałków materiału

2

Święta już za chwilę, ale może jeszcze nie macie wystarczająco dużo świątecznych dekoracji. Jak wiadomo, te zrobione własnoręcznie cieszą najbardziej.

Takie szybkie choinki można przygotować ze skrawków, które często zbieramy z nadzieją na ponowne wykorzystanie.

 

W tym roku jesienią w Miękkie pojawiło się mnóstwo niesamowitych materiałów, których kawałki leżały u mnie w pudełku z napisem "nie wyrzucać". 

Kiedy więc pojawiła się koncepcja, że wszystkie świąteczne ozdoby w tym roku będą zrobione własnoręcznie, pudełko z materiałami zostało skrupulatnie przeszukane.

Postanowiłam, że jedną z ozdób, jakie zrobię, będą proste, szyte choineczki na naturalnej podstawce. W poszukiwaniu odpowiednich kawałków materiału natrafiłam na genialne boucle ZIELONE PĘTELKI, którego faktura aż prosiła się o wykorzystanie w tym projekcie, a że chciałam, aby choinki były różnorodne, dobrałam do boucle kawałki fajnego jersey paski jasny khaki z zielonymi napkami.

Na podstawkę wybrałam kawałek kory wierzby płaczącej znaleziony na spacerze i wyczyszczony w domu twardą szczotką.

Jako pni choineczek użyłam srebrnego drutu.

Choineczki to trójkąty równoramienne,ja zrobiłam je wysokości 10 cm, a ich podstawa ma 6 cm. Wymiary podaję bez zapasów na szwy.

Wymyśliłam sobie, że na kawałku kory będą trzy choineczki, ale może ich być więcej.

Wycięłam odpowiednią ich ilość z materiałów.

Przed zszyciem tych z boucle obrzuciłam jego dolny brzeg, bo materiał trochę się strzępi, a zszywając trzeba zostawić na dole otwór, przez który będzie umocowana nóżka choinki. Z jerseyem nie ma tego problemu ;)

Zszywając choinki wyznaczyłam na dole środek, żeby w tym miejscu zostawić otworek na wypełnienie i nóżkę.

oraz nacięłam zapasy na szwy na rogach, żeby całość dobrze się układała po wywinięciu.

Po przygotowaniu i napełnieniu choinek kulką silikonową zajęłam się przygotowaniem podstawy. Do zamocowania drucików w korze użyłam pistoletu do kleju na gorąco oraz wiertełka.

Po przygotowaniu podstawki zrobiłam "spiralkę" na każdym druciku i założyłam na druciki choineczki. Na koniec zaszyłam otwory na dole igłą do szycia ręcznego.

A tak prezentuje się podstawka z choinkami w aranżacji ;)

 

Po skończeniu tej szybkiej dekoracji zostało mi jeszcze kilka cienkich pasków jersey, dlatego wymyśliłam, że zrobię jeszcze wiszące choineczki z użyciem drewnianych koralików, jakie widziałam na Pinterest. Takie choinki można zrobić też z filcu, pasków washpapy albo resztek sznurków.

Wystarczy odciąć pasek jersey, zrolować go przez naciągnięcie, nawlec na igłę grubą nić i pobawić się w przewlekanie: jersey>koralik>jersey>koralik.

Ozdoba szybka i również efektowna :)

Mam nadzieję, że zainspirowałam Was tym postem, do tworzenia własnoręcznie świątecznych ozdób. Te, które pokazałam nie wymagają ani specjalnych materiałów, ani dużo czasu. Możecie zrobić je z dziećmi, mój syn z radością pomagał w wypełnianiu choinek :)

A na koniec chciałabym Wam życzyć spokojnych świąt i lepszego przyszłego roku :) 

Jeszcze jedna inspiracja, to kartka z washpapy i gałązek znalezionych w lesie oraz gwiazdki anyżu :)

 

 

 

© Copyright by Katarzyna Sroka