Koszty i sposoby dostawy

 

 1. Zamówienia wysłany do: krajów Unii Europejskiej, Australii, Białorusi Brazylii, Honkong, Izraela, Japonii, Kanady, Norwegii Południowej Korei, Malezji, Nowej Zelandii, RPA, Rosji, Singapuru, USA, Tajlandii Turcji, Szwajcarii, Serbii, Ukrainy. 

 2. Zamówienie wysyłane jest na adres wskazany w formularzu zamówienia. Klient zostanie poinformowany niezwłocznie o nieprawidłowo wypełnionym formularzu zamówienia, który uniemożliwia dokonanie wysyłki lub może ją opóźnić.

 3. Sprzedawca udostępnia Klientowi następujące sposoby dostawy:
  1. Przesyłka kurierska krajowa - GLS lub InPost
  2. Dostawa do paczkomatu InPost
  3. Przesyłki kurierskie międzynarodowe - GLS
  4. Międzynarodowy list polecony Global Express 
  5. Międzynarodowa paczka pocztowa

 4. Całkowity czas realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 5 dni roboczych od dnia dokonania płatności za zamówienie przez Klienta, jednakże Sklep Internetowy dokłada wszelkich starań, by zamówienia były realizowane możliwie jak najszybciej.

 5. Dostawa na terenie Polski:
  • Kurier GLS lub InPost - do 31 kg – 13,50 zł; od kwoty zamówienia 99 zł - 5 zł; od kwoty zamówienia -
   295 zł - 0 zł 
  • Wysyłka za pobraniem kurier GLS - 16,50 zł; od kwoty zamówienia 99 zł - 8 zł; od kwoty zamówienia -
   295 - 3 zł 
  • Polska - do paczkomatu InPost - do 5 kg - 9,90 zł; od kwoty zamówienia 99,00 - 5 zł;  od kwoty zamówienia 295 zł - 0 zł 

   

 6. Przesyłki kurierskie międzynarodowe GLS do  max 30 kg 1 paczka: 

7. Global Express - list polecony do 2 kg 

8. Paczka pocztowa do 20 kg 

 

9. Na terenie Polski termin dostawy Towaru do Klienta wynosi maksymalnie 2 Dni Robocze, chyba że w opisie danego Towaru podano inny termin. Dostarczenie paczki na terenie Unii Europejskiej kurierem GLS od 2 do 7 dni roboczych, list Global Express od 4 do 12 dni, paczka pocztowa od 7 do 21 dni. 

10. Zaleca się, aby Klient ocenił stan towaru i jego zgodności z Zamówieniem w momencie dostawy przez Kuriera i w jego obecności. W razie stwierdzenia ubytku lub uszkodzenia towaru zaleca się w obecności kuriera sporządzić protokół szkody (druk tego protokołu zobowiązany jest posiadać kurier), zawierający opis uszkodzenia i odmówić przyjęcia Towaru.

11. Sklep internetowy nie ponosi kosztów opłaty celnej. W przypadku Zamówienia dostawy do miejsca docelowego, leżącego poza granicami Państw Członkowskich Unii Europejskiej, Klient musi wziąć pod uwagę opłaty celne. Wszystkie sprawy związane z opłatami celnymi leżą po stronie Kupującego. Dokładne informacje odnośnie wysokości należnych opłat Klient może znaleźć na stronie internetowej Zintegrowanej Taryfy Wspólnot Europejskich (TARIC). Aktualne stawki należnych opłat są dostępne pod następującym adresem: http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=pl